Italian Cuisine Krakow

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów oraz spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom włoska restauracja, łączy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. jedzonko Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT