Krakow Restaurant italian Cuisine

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w menu można znaleźć też nie tak popularne potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i dania z różnych zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja we włoskim klimacie bez wyjątku musi obejmować też wino. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. nasze menu Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie ciro oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania warto poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT