Mięśnie kegla

Coraz to więcej dam, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

stymulacja mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć bardzo prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bowiem ćwiczenia dają wówczas lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są także treningi oddechowe, jakie wypada później jak przeważnie powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim damom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko pozwala ona wrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź też dokuczliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

ADD YOUR COMMENT